Ameriška akademija filmskih umetnosti in znanosti je letos organizirala 93. slavnostno podelitev oskarjev, ki je potekala 25. aprila 2021, tokrat virtualno.

Nenavadne okoliščine so prinesle več sprememb v kategorijah oskarjev in pogojih za nominirance. Za nominacijo v kategoriji najboljši film so člani akademije nekoliko omilili pravila in upoštevali vse filme, ki so se nameravali predvajati v kinu, čeprav so bili na koncu predvajani preko drugih kanalov.

Prišlo je tudi do spremembe pri združitvi kategorij montaža zvoka in mešanje zvoka, v kategorijo najboljši zvok.

Dovolj o pravilih. Gremo na zmagovalce in nominirance. Oskarja dobi … (The Oscar goes to…)

Najboljši film

    • Zmagovalec: Nomadland (Dežela nomadov)
    • The Father
    • Judas and the Black Messiah
    • Mank
    • Minari
    • Promising Young Woman
    • The Sound of Metal
    • The Trial of the Chicago 7


  • Najboljša režija

    • Zmagovalec: Chloe Zhao, Nomadland (Dežela nomadov)
    • Thomas Vinterberg, Another Round
    • David Fincher, Mank
    • Lee Isaac Chung, Minari
    • Emerald Fennell, Promising Young Woman

    Najboljši igralec v glavni vlogi

    • Zmagovalec: Anthony Hopkins, The Father (Oče)
    • Riz Ahmed, Sound of Metal
    • Chadwick Boseman, Ma Rainey’s Black Bottom
    • Gary Oldman, Mank
    • Steven Yeun, Minari

    Najboljša igralka v glavni vlogi

    • Zmagovalka: Frances McDormand, Nomadland
    • Viola Davis, Ma Rainey’s Black Bottom
    • Andra Day, United States vs. Billie Holiday
    • Vanessa Kirby, Pieces of a Woman
    • Carey Mulligan, Promising Young Woman

    Najboljši igralec v stranski vlogi

    • Zmagovalec: Daniel Kaluuya, Judas and the Black Messiah (Juda in črni mesija)
    • Sacha Baron Cohen, The Trial of the Chicago 7
    • Leslie Odom, Jr., One Night in Miami
    • Paul Raci, Sound of Metal
    • LaKeith Stanfield, Judas and the Black Messiah

    Najboljša igralka v stranski vlogi

    • Zmagovalka: Yuh-Jung Youn, Minari
    • Maria Bakalova, Borat Subsequent Moviefilm
    • Glenn Close, Hillbilly Elegy
    • Olivia Colman, The Father
    • Amanda Seyfried, Mank

    Najboljši izvirni scenarij

    • Zmagovalec: Promising Young Woman (Obetavna mladenka)
    • Judas and the Black Messiah
    • Minari
    • Sound of Metal
    • The Trial of the Chicago 7

    Najboljši prirejeni scenarij

    • Zmagovalec: The Father (Oče)
    • Borat Subsequent Moviefilm
    • Nomadland
    • One Night in Miami
    • The White Tiger

    Najboljša maska in ličenje

    • Zmagovalec: Ma Rainey’s Black Bottom
    • Emma
    • Hillbilly Elegy
    • Mank
    • Pinocchio

    Najboljša kostumografinja

    • Zmagovalec: Ma Rainey’s Black Bottom
    • Emma
    • Mank
    • Mulan
    • Pinocchio

    Najboljša fotografija

    • Zmagovalec: Mank
    • Judas and the Black Messiah
    • News of the World
    • Nomadland
    • The Trial of the Chicago 7

    Najboljša izvirna pesem

    • Zmagovalec: “Fight For You,” Judas and the Black Messiah
    • “Hear My Voice,” The Trial of the Chicago 7
    • “Husavik,” Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga
    • “Io Si (Seen),” The Life Ahead
    • “Speak Now,” One Night in Miami

    Najboljša glasba v filmu

    • Zmagovalec: Soul
    • Da 5 Bloods
    • Mank
    • Minari
    • News of the World

    Najboljši mednarodni film

    • Zmagovalec: Another Round (Danska)
    • Better Days (Hongkong)
    • Collective (Romunija)
    • The Man Who Sold His Skin (Tunizija)
    • Quo Vadis, Aida? (Bosna in Hercegovina)

    Najboljši celovečerni dokumentarec

    • Zmagovalec: My Octopus Teacher
    • Collective
    • Crip Camp
    • The Mole Agent
    • Time

    Najboljši animirani celovečerni film

    • Zmagovalec: Soul
    • Onward
    • Over the Moon
    • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon
    • Wolfwalkers

    Najboljša filmska montaža

    • Zmagovalec: Sound of Metal
    • The Father
    • Nomadland
    • Promising Young Woman
    • The Trial of the Chicago 7

    Najboljši posebni učinki

    • Zmagovalec: Tenet
    • Love and Monsters
    • The Midnight Sky
    • Mulan
    • The One and Only Ivan

    Najboljši zvok

    • Zmagovalec: Sound of Metal
    • Greyhound
    • Mank
    • News of the World
    • Soul

    Najboljša scenografija

    • Zmagovalec: Mank
    • The Father
    • Ma Rainey’s Black Bottom
    • News of the World
    • Tenet

    Najboljši kratki dokumentarni film

    • Zmagovalec: Colette
    • A Concerto Is a Conversation
    • Do Not Split
    • Hunger Ward
    • A Love Song for Latasha

    Najboljši kratki igrani film

    • Zmagovalec: Two Distant Strangers
    • Feeling Through
    • The Letter Room
    • The Present
    • White Eye

    Najboljši kraki animirani film

    • Zmagovalec: If Anything Happens I Love You
    • Burrow
    • Genius Loci
    • Opera
    • Yes-People

     

    Avtor: M.B.

    Vir: mashable.com

     

     

     

Napišite KOMENTAR članka in delite svoje mnenje z drugimi :)

Facebook komentarji