INSOMNIA
Gledanje v ekran eno uro pred spanjem lahko zmanjša proizvodnjo hormona melatonin za 22 odstotkov, to se prikaže v nepravilnem uravnavanju cirkadičnega ritma. Raziskave kažejo, da kar 95% ljudi uporablja elektronske naprave pred spanjem, od tega jih kar 63 odstotkov poroča o pomanjkanju spanja.
SEDENJE
Vse od sredine 20. stoletja je število poklicev, ki vključujejo sedenje strmo naraslo. Povprečni človek preživi v sedečem položaju kar 13 ur na dan. Raziskovalci ugotavljajo, da ima lahko ta trend smrtonosne posledice, saj se mišice krčijo, kri ne kroži tako kot bi morala, prav tako pa se pojavijo težave s holesterolom. Da pa to ni dovolj, sedenje več kot 12 ur na dan dokazano povzroča večje tveganje za nastanek kardiovaskularnih problemov in raka.

RAZNE POŠKODBE
Poškodbe so najpogostejše zaradi ponavljajočih se gibov z miško, po tipkovnici, ob tipkanju telefona itd. Pojavljajo se otekline, ki boleče pritiskajo na naše živce.
UBIJA SPERMO
Leta 2011 so znanstveniki na Nascentis Medicina Reproductiva v Argentini izvedli študijo, v kateri so shranili vzorce sperme pod prenosni računalnik povezan na Wi-Fi omrežje za 4 ure. Ugotovili so, da je 25 odstotkov celotnega vzorca izgubilo “mobilnost”, medtem ko je iz kontrolne skupine te iste posledice imelo zgolj 14 odstotkov vzorca.
SOCIALNA IZOLACIJA
“Obstaja dokaz, da internet in družbena omrežja lahko vplivajo na samomorilska nagnjenja, in sicer preko intenziviranja občutkov depresije, osamljenosti in socialne izolacije”. – American Public Health Association
SPLETNI ZDRAVSTVENE DIAGNOZE
Obstajata sva načina zakaj obstaja tveganje:
-
Lahko se zgodi, da postanemo prepričani, da z nami ni nič narobe, medtem ko bi morali obiskati zdravnika.
-
Po drugi strani pa je pogost pojav “kiber-hipohondrije”, ki v bistvu pomeni, da se počutimo bolj bolne kot v resnici smo.