National Geographic je ujel nepričakovano čudovite poglede na dinamične skulpture in urbano arhitekturo, ki je po vrhu vsega še »zeleno« usmerjena.
1Ulično življenje se odraža v kaledoskopskem vhodu v Tokyo Plaza Omotesando. V sami stavbi se skriva nasad dreves in 50 vrst rastlin na strehi. Park pa je namenjen kot zatočišče za ptice in obiskovalce.

Vir: National Geographic
2Fotografirano iz 40. nadstropja iz stolpa Heron Tower. Prizor iz restavracije kaže na več znamenitosti Londona, kot je Tower Bridge in ikona nebotičnika znan kot Gherkin (desno), katerega inovativen dizajn omogoča ogromno dnevne svetlobe in naravnega prezračevanja.

Vir: National Geographic
3Prebivalec Shanghai-ja začne svoj dan s tradicionalno vadbo na zgodovinskem obrežju Bund. Kitajska sedaj vključuje »zeleno« stavbo kot način za izravnavo okoljskega davka na njeno eksplozivno rast prebivalstva.

Vir: National Geographic
4Rastlinjak v Singapurju (Singapore’s Gardens by the Bay) je največji rastlinjak na svetu, ki ima zbirko energetsko učinkovitih tehnologij hlajenja.

Vir: National Geographic
5Stanovanjski del ulic Toronta je prekrit z barvami jeseni. Nedavni razvoj je osredotočen na izgradnjo centra, v prizadevanju za za preprečevanje širjenja, saj želijo obdržati čim več zelenega zemljišča. Njihov cilj je, da do leta 2050, z drevesi, pokrijejo 40 odstotkov mesta.

Vir: National Geographic
6Chicago želi navadne strehe spremeniti v zelene (levo). Taka inovativnost vpliva na poletno hlajenje, s tem pa tudi zmanjšajo toplotni učinek mest.

Vir: National Geographic
7Največji svetovni nebotičnik – Dubaj Burj Khalifa – trikrat višji od Eifflovega stolpa. Večina takih nebotičnikov se drži strogih »zelenih« smernic.

Vir: National Geographic
8Zaradi, Piet Blom, kockaste hiše (desno), ki je bila zgrajena leta 1980, so Rotterdam priznali kot mesto z inovativno arhitekturo.

Vir: National Geographic